tel  +420 774 417 714
0 ks 0 Kč
elektrický obojek
Autor: Lucie Vostrá [21.4.2008]
Dobrý den, můžu se zeptat na Vaše názory a zkušenosti ohledně elektrického obojku? Elektrický obojek nemám ani nepoužívám, zajímají mě jen Vaše názory a zkušenosti s touto výcvikovou metodnou.
Děkuji

Elektronický obojek
Autor: Marek Najman [21.4.2008]
Zdravím,na začátek musím říct,že než jsem měl možnost vidět el.obojek v akci,byl jsem jeho velkým odpůrcem(přece to musí jít i bez něj).Po prvním nácviku se zapůjčeným obojkem,jsem naprosto změnil názor.Svůj vlastní jsem si koupil před 14ti dny a jsem velice spokojen.Vlastním fenku NKO,používám ho na klidy,neposlušnost při přivolání,náznaku agresivity na jiné psy.Bez nervování dovedu i na dálku fence připomenout,kdo je pánem výcviku.Nyní už těměř výlučně používám jen zvukový signál a je naprosto dostačující.Za těch 14 dní jsem neuvěřitelně pokročil ve výcviku.Je ovšem třeba používat i svou hlavu při použití el.obojku a ne jen bezhlavě mačkat tlačítka!!!Já osobně jej můžu jen doporučit.Lovu Zdar Najman

Elektrický obojek
Autor: Mysslivec Franc [21.4.2008]
Mám podobnou zkušenost jako kolega. Vlastním mladého, velice temperamentního psa NKO. stačilo jen párkrát přitvrdit a teď stačí jen zvukový signál popřípadě jen slabý impuls a pes už ví, že on není sám sobě pánem. Můžu říct, že hlavně v otázce poslušnosti a klidu je to vynikající věc. Ale jak říkal kolega, musí se užívat v klidu, s rozumem, ne jen bezhlavě mačkat. To by mohlo podle mě vést úplně k opačnému závěru a psa byste už jen těžko napravovali..lovu

moc děkuji
Autor: Lucie Vostrá [22.4.2008]
Pánové, moc Vám děkuji za Vaše názory. Před týdnem jsem si vzala od "myslivce" psa, čtyřletého MOK, kterému bylo u původního majitele vše povoleno, mohl štvát zvěř a podobně.....nyní, asi po deseti dnech cvičení pes sice jeví známky zlepšení, ale pořád to není ono, cvičíme klidy a přivolání na 30 metrové šňůře a docela to ujde, obávám se ale, že jakmile bude vědět, že je bez šňůry, bude zvěř honit dále...proto jsem přemýšlela, že bych si zapůjčila el. obojek. Doma máme ještě velice temperamentního ročního českého fouska, toho jsme ale zvládli i bez obojku, přece jen od mala vyrůstá ve zvěři, takže je na ní zvyklý, navíc, mladý pes se snáze učí, ale ten maďar je prostě štváč, navíc už čtyřletý pes se silně vyvynutým loveckým pudem a touhou po svobodě. Ještě nějaký ten týden počkám, zda se bude lepšit a když ne, tak si zřejmě zapůjčím el. obojek...Zatím denně chodíme na krátkém vodítku do zvěře, na dlouhém pak cvičit na pole, takže Vám ještě jednou moc děkuji za názory.

kynologii zdar

elektrický obojek
Autor: hrdlicka dusan [22.4.2008]
Zatím jsem ho nikdy nepoužíval a byl jsem jeho odpůrcem, v loňském roce mně zavolal kamarád, zda by si u nás v honitbě před VZ mohl procvičit klid před zveří srsnatou. Používal el. obojek, při třetím nácviku udržel psa na daun pouze na píšťalku a když vyběhl zajíc pes automaticky daunoval, nebo na přivolání se vracel k vůdcovi, a že pokaždé vyběhlo cca 20-30 zajíců. Letos beru štěně (starému psu je 11), a nebudu se bránit při výviku el. obojek použít. Jak píší kolegové přede mnou musí se používat s rozumen. S pozdravem D.H.

el. obojek
Autor: Lucie Vostrá [22.4.2008]
No, já raději ještě nějaký čas počkám a uvidím, ale myslím si, že u toho el. obojku stejně skončím....přece jen, jedná o už 4letého psa, který u bývalého pána měl velikou volnost a bylo mu dovoleno štvát a honit zvěř. Asi bych el. obojkem nepřikročila u mladého psa, tam se to dá vyřešit i jinak, ale u dospěláka k tomu asi přistoupím.....Co by na to řekli pánové Bača a Knoll.....:-()

obojek versus šňůra
Autor: Mysslivec Franc [22.4.2008]
Já vás nechci odrazovat od té vaší šňůry, ale můj pes taky chodil na šňůře. jak beránek, na přivolání přicházel. jakmile jsem šňůru sundal, on to poznal. nebylo možné přivolat, tak jsem zkoušl znova, potom tzv. falešnou šňůru, kdy pes tahá asi3-5 metrů šnůřy. marně, pes poznal, že si může dělat co chce. teď mám obojek, používám ho s rozvahou a pes už chodí normálně, téměř vždy bez nijakého donucení ať už zvukového, nebo elektrického. Je to dobrá věc, ale musí být v dobrých rukách. použití u takového pa bych se nebránil. ušetří to mnoho nervů které zažívá asi každý majitel, když mu zdrhne pes.......hodně úspěchů při výcviku

El.obojek
Autor: Stanislav Hradil [22.4.2008]
Souhlasím plně s kolegy.Asi nejdůležitější na tom je,že při použití obojku nedochází k narušení vztahu vůdce-pes.Dá se tím ovlivňovat jakákoliv nežádoucí činnost psa.Dobré je mít obojek na kterém je potenciometr intenzity síly impulzu.V mém okolí je hodně vůdců kteří toto zařízení používají,od jezevčíků až po ohaře.Ale hlavně je potřeba u výcviku přemýšlet,protože každá chyba dá moc práce při jejím napravování.

děkuji
Autor: Lucie Vostrá [22.4.2008]
Moc Vám děkuji za rady a porady.....mohu se ještě zeptat, nevím, jak to vyjádřit, prostě asi zhruba jak dlouho musí pes el. obojek nosit, jak dlouho trvá, než to bude mít ten správný efekt (je mi jasné, že to je individuální pes od psa). Vím, že poté, co mu nasadím obojek, tak musím tak dva až tři dny chodit s el. obojkem, ale nedávat el. impulzy do doby, než si na přítomnost obojku zvykne a teprve pak užít první impulz....taky vím, že méně někdy znamená více.....uvidím, asi k tomu obojku přistoupím a věřím a doufám, že to bude mít dlouhodobý ne-li trvalý účinek.

El. obojek
Autor: Lumír Dobrovolný [22.4.2008]
Dobrý den, vlastním psa - německý křepelák. Ti kdo ho mají mi jistě dají za pravdu, že se jedná o vynikajicí lovecké plemeno. Ovšem něco za něco. Jeho lovecká vášeň a houževnatost je často silnější než on sám, tedy v určitých případech nastávají problémy s poslušností a jeho dominance způsobuje agresivitu vůči psům, příp. i vůči pánovi. Elektrický obojek vše vyřešil. I když pes hned pochopil, že ho trestám já a už ví, kdy si beru dálkové ovládání a kdy jdu bez něj, stačil týden a pes poslouchá jako hodinky. Nechá se i odvolat od zvěře, což před tím bylo prakticky nemožné. Nyní už stačí jen zvukový signál. Super věc na tyhle dominantní a tvrdé psy. Vřele doporučuji!

pro paní Vostrou
Autor: Mysslivec Franc [22.4.2008]
jak jste řekla, je to pes od psa jiné. Můj pejsek už chodí, stačily dva nebo tři silnější impulsy a on pochopil, že poslouchat musí. tudíž dvě vycházky. teď už jenom sem tam stačí nastavit nejslabší impuls (obojek s potenciometrem 0-9 ), tedy nulu a psovi připomenu, že pán je někdo jiný než on .V mém případě platí, jak říkáte, méně je někdy více...

el. Obojek
Autor: Leon Zumr [22.4.2008]
A to je právě ta největší chyba když pes pochopí že to je tím obojkem pak když ho nemá tak se na poslušnost vykašle a jste znovu na začátku názorný příklad mám dost často u známého proto to chce aby ho alespoň měsíc nosil bez použití do toho mu měnit obojky nechat ho sním i štvát zvěř a před použitím mu dát další úplně nový obojek a hlavně od začátku nosit sebou i ovladač a teprve pak použít já jsem si nechal tento postup poradit a funguje to tenkrát tříletý irský setr dnes v pětiletý poslouchá v pohodě i bez obojku .Přeji vám aby se vám s tím zrzounem povedlo sblížit a on pochopil že vy jste ten bůh který oněm rozhoduje

el .obojok
Autor: Michal Škojec [22.4.2008]
Zdfavi vsetkich . Ja som el . obojok skusal na mojom jagdterrierovi ale vobec nepomohol , ked som vis lal inpulz lak ho len zatriaslo a utekal dalej vislal som dalsi inpulz a on stale utekal a utekal akobi sa nic nedialo nevie ci je taki tvrdy ale asi to bude tou tvrdostou nanho neplati asi nic..: ))) ..Lovu lesu

jagterrier
Autor: matej hrasko [23.4.2008]
bude to aj el. obojkom, nie je obojok ako obojok, moj ma potenciometer 1-18, na kazdeho sa dostane, 2 ho zatrase a po 10 pes velkosti jagosa urobi salto, tiez ide o dosah, lepsie obojky maju viacero modov, od zvuku, cez kratke kopnutie roznej sily az po 4s trasenie tiez roznej sily. cvicil som neovladatelneho bern.sal.psa pri 3 zatiasol hlavou a robil co chcel, pri 7 zaskucal a dosiel k nohe, za mesiac vycviku isiel pes ako omegy a ide doteraz bez obojku. ako uz kolegovia poznamenali ide o to aj vediet s nim narabat.

kynologii zdar

jagdterrier
Autor: Michal Škojec [23.4.2008]
No ved on salta robil ale i napriek tomu utiekol: )).
on je taka blbubucka hlavicka.

El.obojek se mě nelíbí
Autor: Josef Novák [27.4.2008]
Mám MMO a cvičil jsem poslušnost na silonu do výpletu raket+naviják na prutu z ohradníku+oko jako udice.Používal jsem píšťalku-dlouhý hvizd-Daun- pokud pes vyrazil a silné cuknutí až do jeho jednoho roku.Volně do té doby nikdy.Kromě toho jsem na ostnáči nacvičil parfosem několikrát daunování.To stačilo.Dnes si sice nějakých 50m prožene zajíce, ale odvolám ji.Srnčího si ale ani nevšimne, i kdyby vyrazilo těsně u ní-a to je na volno.Málokdy ji při pochůzce dnes uvazuji.Je jí 7 let a je maximálně poslušná. Pevně věřím, že měkkého psa - v tomto případě - bych zcela určitě elektrikou zkazil.Nešel by od nohy.Už jsem to zažil u několika kamarádů a mohu říct,že se to těžko odnaučuje.Kdysi mě stará fena naběhla na podvěšený ohradníkový drát.Od té doby, pokud byla na volno oběhla v mém směru celý ohradník a 50m od drátů jsem ji nedostal k noze.Na vodítku zalehla a musel jsem ji nést! Bacha na to. Možná , že to pomůže od štvaní jakékoliv zvěře už nadobro-nebo na určitě dlouhou dobu.

el.obojek
Autor: Ervín Kesl [29.4.2008]
Vážení kolegové,psal jsem to již na fóru klubu honičů.Můj názor je,a vůbec to neberte pejorativně,že kdo není schopen vycvičit psa bez el.obojku,ať si raději pejska nepořizuje.Věřím,že kdybych nasadil obojek vůdci,odnaučil bych ho i,s odpuštěním, chodit na záchod.Někdy se jen tak pro legraci chyťte ohradníku na krávy.L a L!

elektrika
Autor: Jaro Kučík [29.4.2008]
chlapi nechnevajte sa ale pripada mi to ako keby sa v dnesnej dobe nedal pes vycvicit bez elektriky co citam vo vasich prispevkoch . uznavam ze s tym to ide rychlejsie ale dufam ze ho nikdy nebudem musiet pouzit do dnes som nemusel .

Jaro
Autor: Leon Zumr [29.4.2008]
když dostanu dospělýho tvrdýho psa jako byl třeba ten irčan co jsem měl tak použiju znova elektriku než aby skončil na dálnici protože tomu nevadil ani dvoumetrový kus řetězu z 12 mm kulatiny aby zdrhnul za zvěří když byl navolno a to na stopovačce šlapal jak hodinky. Souhlasím jenom stím že když máš psa od štěněte tak je elektrika zbytečná věc moje čuby to neznaj a nikdy asi nepoznaji doufám protože nikdy neříkej nikdy taková kočička na druhý straně silnici mi dala zabrat než pointřice pochopila že ta se neloví američanka to nepochopí nikdy ale stím počítám tak si dávám bacha:-D .Jinak je to výcviková pomůcka jako každá jiná na všechno je potřeba rozum!!!

to Leon
Autor: Ervín Kesl [29.4.2008]
A o tom to právě je.Mám irčany 11 let a když si někdo kdo je nezná pořídí dospělého necvičeného psa a chce ho napravovat,hraničí to se zdravým rozumem.Ten obojek bude muset mít zřejmě už pořád.L a L.

-----
Autor: Leon Zumr [29.4.2008]
Ervine až o tom budeš něco vědět víc tak se s tebou budu klidně dohadovat ale ty otom nic nevíš akorád máš svojí 100% pravdu tak to nemá cenu a máš pravdu jsem blázen když jsem si vzal domů psa kterého nikdo nechtěl ale nemáš pravdu že ho nosí do dnes stačily tři měsíce a dnes je to pes který funguje ůplně v pohodě jako rodiný mazel.

Leone
Autor: Ervín Kesl [29.4.2008]
Já jsem to ale vůbec neprezentoval osobně,jen jsem si myslel,že když mi je padesát,psy mám třicet let a irčany jedenáct,tak můžu napsat něco ze svých zkušeností a že mě máloco přesvědčí o vhodnosti použití el. obojku,když jsem ho těch třicet let nepotřeboval.A myslím si,že vím o čem mluvím.Je to totiž mnohem složitější,než se zde rozebírá.L a L.

Ervine
Autor: Leon Zumr [30.4.2008]
to že nemáš zkušenosti se psi netvrdím pouze podle mě nemáš žádnou s použitím el. obojku a to že se to dá zvládnout bez obojku vím mezi psi jsem vyrostl tak trošku zkušeností mám a ten obojek je podle mě daleko lepší alternativa než jiné metody které nebudu rozepisovat.L.Zumr

© Copyright 2024. Výcvikové-obojky.cz výcvikové a gps obojky, elektronické ploty a příslušenství.